Otázky a odpovede / skúšky na drona

Chcete sa stať licencovaným pilotom UAV? Ako prvé musíte zvládnuť všetkých 7 predmetov, tomu prechádza naučiť sa buď teóriu, alebo nabifľovať otázky ktorých je 1307. Ako jediný portál disponujeme všetkými otázkami v PDF. Sťahujte samozrejme zadarmo.

Priebeh teoretickej skúšky

Prebieha pod dohľadom kamier a na PC v špeciálne na tento účel upravenom software v budove DÚ (Bratislava). Milá pani Vám všetko vysvetlí. V skratke na Vás čakajú všetky predmety kde je prerozdelených zhruba 100 otázok, každá má 3 možnosti s jednou správnou odpoveďou.

Vyberiete si predmet, odpoviete na všetky otázky, zavoláte pani a pod jej dohľadom kliknete na tlačítko „vyhodnotenie“, tá zapíše výsledok. Obdobne pokračujete všetkými predmetmi. Odporúčam začať tým ktorým ste si najviac istý – čisto z psychologického hľadiska.

75% je minimum pre úspešné absolvovanie každého predmetu. Ak skúšku nevykonáte na prvý krát jednoducho absolvujete celý proces znovu s tým, že sa prihlasujete už len na predmety ktoré ste neabsolvovali. Ak ste mali šťastie a úspešne zvládli všetkých 7 predmetov gratulujem Vám. Do 14 dní Vám príde papier o úspešnom absolvovaní teoretických skúšok.

Mne sa podarilo spraviť skúšky na prvý krát, možno aj práve preto že popri učení som otázky (pre Vás) prepisoval do PDF a kontroloval správnosť každej jednej.  Jeden  týždeň som sa venoval len čiste tomuto. Poznám ďalších dvoch dnes už veľmi úspešných pilotov ktorý tieto zvládli tiež na šupu. Takže určite sa to dá, aj keď to nieje ľahké.

Tipy

Čo sa nikde nepíše je že niektoré otázky sú obrázkového charakteru. napr.: určenie typu mraku podľa obrázkovej predlohy ap.

Pri predmetoch ktoré ma nebavili, som sa bifľoval odpovede (napríklad právo). Našťastie podstatná časť predmetov bola veľmi zaujímavým prínosom do profesného ale z časti aj osobného života.

Bližšie info o skúškach: http://letectvo.nsat.sk/letecky-personal-2/piloti/teoreticke-skusky/podmienky-vykonania-teoretickych-skusok-piloti/

Otázky & Odpovede

Všetky sú prehľadne usporiadané v priečinkoch. Ďalšie šírenie na akékoľvek iné webové stránky je možné len so súhlasom autora. Prajem veľa šťastia. DOWNLOAD

2018-09-22T15:29:42+01:00