Manuál na komerčnú prevádzku drona

Dopísal som fakt dobrý a potrebný manuál ktorý obsahuje komplexné informácie ktoré nenájdete nikde inde. Popisuje celý byrokratický proces získavania povolení na legálnu prevádzku UAV v SR na komerčné účely. Obsahuje všetky otázky a odpovede na teoretické skúšky v pdf. (7 predmetov – 1302 otázok), všetky dokumenty (17), postupy, tipy a triky až po bežné papierovanie pri každom vzlete tak, ako to zákon prikazuje. Proste všetko. Ušetrí Vám námahu, stres, čas.

Prečo som manuál napísal?

Od začiatku bol problém získať niektoré informácie, k iným som sa dopátral až keď bolo neskoro. Možno keby som mal takýto manuál nikdy si nezačnem robiť papiere na UAV (dron) a ušetril €. Je dobré vedieť že každý jeden vzlet, bez ohľadu nato či je v meste alebo na poli, vyžaduje papierovanie, odosielanie emailov, pripravovanie grafických a iných príloh, napaľovanie CD/DVD ap. Toto všetko človeka tiež vyčerpáva, nehovoriac o finančnej záťaži – prvý krát min. +- 1100€ a potom ročne +-600€. Tento manuál Vás ale nemá odradiť, má byť svetlom na strastiplnej tmavej ceste za získaním povolení lietať legálne s UAV. Ďalšou nádejou do budúcna, verím, môžu byť nové pravidlá pre prevádzku UAV priamo z Bruselu.

Pre koho je manuál?

Primárne pre SZČO – pretože tých je najviac, a tiež je to minimálna podmienka pre prevádzku UAV v SR, ale veľmi nápomocná aj pre S.R.O.čky, pretože postupy ostávajú podobné, len potrebujete zopár papierov navyše. Inak povedané, pre všetkých ktorý chcú legálne lietať a zverejňovať fotografie bez toho aby sa museli báť či ich niekto chytí alebo nie.

Zadarmo? Prečo nie.

Pôvodne som mal v pláne spraviť len “návod” na ktorom zarobím zopár €. Tak prečo teraz zadarmo? Na jednej strane ľudia nadávajú nato aké je to drahé a zložité, na strane druhej tí istí ľudia na tomto profitujú a nijako nenapomáhajú situáciu zlepšiť. Ja som sa rozhodol pomáhať.

Čo obsahuje manuál?

-1302 Otázok v .pdf aj s (opravenými) odpoveďami, prehľadne rozdelené do predmetov

– 9 strán informácií o celom procese ako získať všetky povolenia.

– všetky dokumenty  (17)

Sťahujte a pomáhajte zároveň.

Prosím, zdielajte všade kde sa len dá a uľahčite budúcim pilotom ich cestu za legálnou prevádzkou UAV. Ďakujem. Stiahnuť manuál

2018-10-20T12:42:03+01:00